سامانه فروش و رزرو شرکت هواپیمایی کاسپین بومی سازی شد

با هدف مقابله با تحریم های یکجانبه امریکا

سامانه فروش و رزرو شرکت هواپیمایی کاسپین بومی سازی شد

اهواز- ایرنا- مدیرفناوری اطلاعات شرکت هواپیمایی کاسپین از راه اندازی سامانه بومی فروش و رزرو شرکت هواپیمایی کاسپین با هدف مقابله با تحریم های یکجانبه امریکا خبر داد.

‘سعید امینیان’ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اهواز افزود: زیرساخت های فنی این سامانه با همت و توان متخصصان متعهد داخلی فراهم شده و از امروز (سه شنبه) خوزستان به عنوان پایلوت اصلی این سامانه قرار گرفته است.

وی گفت: از یک ماه پیش که دولت ایالات متحده امریکا شرکت هواپیمایی کاسپین را به فهرست تحریم ها اضافه کرد ، امریکا سامانه فروش و رزور این شرکت را نیز قطع نمود و متعاقب آن این شرکت برای ادامه فعالیت هایش با مشکلاتی رو به رو شد.

امینیان درباره ویژگی های سامانه بومی شده ایرانی فروش و رزرو شرکت هواپیمایی کاسپین گفت: معماری این سامانه به گونه ای طراحی شده که فرایندهای کسب و کار شرکت های هواپیمایی را در بستر استاندارد و پروتکل های ارتباطی بین المللی به سهولت امکان پذیر می نماید.

مدیرفناوری اطلاعات شرکت هواپیمایی کاسپین در ادامه افزود: این سامانه ارتباط بین شرکت های هواپیمایی ، آژانس های مسافرتی ، دفاتر فروش و مشتریان را بر اساس استانداردهای تجارت الکترونیکی در دنیا فراهم کرده و باعث کاهش هزینه و افزایش درآمد برای ذی نفعان می شود.

وی گفت: سامانه بومی شده فروش و رزور با همت و پشتکار و تلاش تیم فناوری اطلاعات این شرکت در مدت زمان کوتاهی پس از اعمال تحریم های ظالمانه و غیرقانونی صورت گرفته توسط دولت امریکا راه اندازی شده و ثابت کرده که جوانان متخصص و متعهد این مرز و بوم به هیچ وجه تسلیم و مرعوب این تحریم ها و تهدیدها نخواهند شد.

امینیان در ادامه گفت: در معماری سامانه سفر ، از اصول سرویس گرایی و ساختارهای چند لایه و واسط های کاربری استاندارد استفاده شده است که امکان ارایه خدمات نوین و جدید به کاربران به سهولت و سرعت میسر بوده و ضریب اطمینان سیستم را به میزان قابل توجهی بالا برده و با انواع مختلف بسترهای مخابراتی و پروتکل های متداول سازگاری کامل دارد.

احراز هویت کاربران اینترنتی ، احراز هویت سایت های مربوط به این سامانه ، تصدیق اصالت آژانس های مسافرتی ، امنیت تبادل داده ها ، رمزنگاری و رمزگشایی اطلاعات حساس و محرمانه ، تامین امنیت تراکنش های سامانه ، استفاده از گواهی الکترونیکی و استاندارد x509 و امضای دیجیتالی به منظور احراز هویت کاربران و سیستم های جانبی و تشخیص جامعیت و اصلت داده ها نمونه ای از فناوری های به کار گرفته شده در این سامانه است.

بنا به این گزارش در همایش یک روزه مسوولان آژانس های خدمات مسافرت هوایی خوزستان در اهواز آموزش های لازم برای استفاده از این سامانه توسط کارشناسان فناوری اطلاعات شرکت هواپیمایی کاسپین ارایه شد.

شرکت هواپیمایی کاسپین با داشتن پنج فروند هواپیمای ملکی بوئینگ MD به ظرفیت هر کدام ۱۵۰نفر هفته ای ۱۶ پرواز از فرودگاه بین المللی اهواز به سایر نقاط کشور دارد.

قرار است شرکت هواپیمایی کاسپین که از سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را شروع کرده امسال پنج فروند بوئینگ ۷۳۷از نوع ۴۰۰را خریداری و به ناوگان هوایی خود اضافه کند.

لینک پخش آنلاین و دانلود مصاحبه با شبکه استانی خوزستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *